TZ - Jiří Šetlík: Provázejí mne životem. Vychází kniha o sbírce předního českého historika umění

Tisková zpráva 2. 4. 2019

Přední český historik a teoretik umění Jiří Šetlík bude 2. dubna 2019 slavit devadesát let. K tomuto jeho významnému životnímu jubileu vychází publikace s názvem Jiří Šetlík: Provázejí mne životem. Vyprávění o obrazech, plastikách a jejich autorech. Knihu k vydání připravil editor Tomáš Vrba, ve výrazné grafické úpravě Rostislava Vaňka a s adekvátním fotografickým doprovodem Gabriela Urbánka ji vydává Muzeum umění a designu Benešov.

Tisková zpráva s fotografiemi ke stažení ZDE

TZ - Výstava O UB 12, Jiří Voves a Kristína Honzírková

Tisková zpráva 11. 3. 2019

Tvorbu členů výtvarné skupiny UB12, malby a objekty Jiřího Vovse a současnou abstraktní malbu Kristíny Honzírkové představí Muzeum umění a designu Benešov. Zahájení výstav se uskuteční ve čtvrtek 14. března od 17 hodin v Městské výstavní síni a od 18 hodin v budově MUD* na Malém náměstí v Benešově.

Tisková zpráva s fotografiemi ke stažení ZDE

TZ - Bromová, Vančát, Černegová a Sosnowska

Tisková zpráva 20. 2. 2019

Site-specific instalace Veroniky Šrek Bromové, grafické obrazy Jaroslava Vančáta a multimediální výstava Viktórie Černegové a Olgy Sosnowské zahájí 27.2. v 18 hodin výstavní sezónu Muzea umění a designu v Benešově.

Tisková zpráva s fotografiemi ke stažení

TZ - Ženatá, Chlupáč a Salon výtvarníků Benešovska

Tisková zpráva 26. 11. 2018

Po velkolepém zářijovém otevření celého Muzea umění a designu Benešov instituce ve čtvrtek 29. 11. zahajuje tři nové výstavy.

Tisková zpráva s fotografiemi ke stažení

Více

V 17 hodin proběhne zahájení tradičního Salonu výtvarníků Benešovska, na který od 18 hodin navážou vernisáže site specific instalace Kamily Ženaté, vytvořené speciálně pro muzeum, a výstavy děl benešovského rodáka světového významu Miloslava Chlupáče.

TZ - Good mood good MUD

Tisková zpráva 23. 9. 2018
Muzeum umění a designu v Benešově (MUD) otevřelo v úterý 18. září po rozsáhlé rekonstrukci novou výstavní sezónu pěti výstavami. Těšit se můžete na díla Jiřího Koláře, Adrieny Šimotové, Stanislava Kolíbala nebo Zdenka Kirchnera.

Tisková zpráva s fotografiemi ke stažení

TZ - ŠETLÍK S KOLÍBALEM ZAHÁJÍ VÝSTAVNÍ SEZÓNU NOVĚ OTEVŘENÉHO MUZEA V BENEŠOVĚ

Muzeum umění a designu v Benešově (MUD) otevírá v úterý 18. září po rozsáhlé rekonstrukci novou výstavní sezónu pěti výstavami. Prezentovat bude hlavně významná díla ze své sbírky. Díky rekonstrukci je zde prostor i pro mladší autory a významné výtvarníky.

Tisková zpráva a fotografie ke stažení ZDE

TZ- KAJA Tvorba architekta Jaroslava Kadlece

Vychází monografie Jaroslava Kadlece, architekta, který poprvé zazářil na EXPO 58 v Bruselu.
TZ_KAJA