Líbezné tóny klarinetu a harfy

16/2/2023

Vážná hudba v podání jak ji neznáte. Přijďte si poslechnout dokonalý souzvuk klarinetu a harfy. Eliška Brožková Pospíšilová (klarinet) a Barbora Plachá (harfa) zahrají skladby Igora Stravinského, Bedřicha Smetany, Jana Křtitele Vaňhala, Gabriela Faurého a dalších. Koncert začíná v 19:00.

Vstupenky ve výši 200 Kč je možné zakoupit na recepci MUD* nebo on-line přes GoOut

652-side.webp

DUO DACAPO –⁠ VÁNOČNÍ KONCERT

17/12/2022

V sobotu 17. prosince ve 20:00 jste zváni do Šímovy síně na vánoční koncert komorního dua DUO DACAPO. Tvoří ho manželé Macourkovi. Zatímco Michal Macourek je vynikající klavírista, skladatel a dirigent působící v pražské Goja Music Hall (např. Les Miserables, Ples upírů, Fantom opery), jeho žena Kateřina Macourková Hlaváčová je skvělou flétnistkou.

V rámci koncertu zahrají nejenom známé a méně známé české a světové koledy, ale také např. skladby Antonína Dvořáka (Sonatina 1. věta), Luigi Bocheriniho (Menuet), Ronalda Binge (Alžbětínská serenáda), Johanna Sebastiana Bacha (Ave Maria) nebo Georga Friedricha Händela (Largo z opery Xerxes).

Vstupné zdarma po předchozí rezervaci na e-mailu: info@mudbenesov.cz. Děkujeme.

585-more-1.webp
585-side.webp

KVARTETO MARTINŮ VYSTOUPÍ V MUD*

29/9/2022

Hudba v MUD

Na konci září zveme do Muzea umění a designu Benešov všechny příznivce kvalitní vážné hudby. Ve čtvrtek 29. září v 19:30 vystoupí v Šímově síni Kvarteto Martinů, o němž kritika napsala, že „patří nejen do elity české, ale i světové a hraje s neuvěřitelným entusiasmem a virtuozitou". V rámci více než hodinového koncertu provede Smyčcový kvartet G dur, poslední komorní kompozici Antonína Dvořáka. Program doplní svěží Kvartet op. 30 Josefa Beneše (1795–⁠1873). Ten patřil ve své době k elitě evropského houslového umění.

Více

Benešovy kvartety jsou objevem letošního roku a jejich nahrávka vyjde na podzim ve světové premiéře v Supraphonu.

Vstupenky ve výši 350 Kč kupujte buď on-line přes GoOut, anebo osobně na recepci MUD.

543-side.webp

Hudba v MUD / Kytarový recitál Adama Pavlíčka

4/8/2022

MUD dvorek (v případě nepříznivého počasí v Šímově síni)

Ve čtvrtek 4. srpna v 19:00 vystoupí na dvorku MUD* Adam Pavlíček (*1985), pozoruhodný český kytarista a skladatel žijící v Benešově. Na koncertě uvede zejména své skladby, které kombinují klasickou kytarovou techniku a perkusivní fingerstyle.

VSTUPENKY ZDE

534-more-1.webp
Více

V úvodu zazní také soudobá klasická kytarová skladba Kytice, jejímž autorem je legendární český kytarista Milan Zelenka. Adam v roce 2021 vydal autorské debutové album Before You Arrived. V současné době chystá k vydání nahrávku zmíněné Kytice, připravuje skladby pro další autorské album a vyučuje hru na kytaru na ZUŠ J. Suka Benešov. Více na webu: www.adampavlicek.cz

534-side.webp

Katarzia v MUD*

26/6/2021

od 20H na dvorku muzea
VSTUP NA KONCERT POUZE S ČESTNÝM PROHLÁŠENÍM – KE STAŽENÍ ZDE

„Samota mi nevadí, ani celibát.“
KATARZIA – slovenská producentka a textařka, žijící v Praze. Její texty jsou charakteristické otevřeně pojmenovanými momenty a příběhy z našich životů a vztahů. Má na kontě čtyři studiová alba. Právě s posledním, albem Celibát, přijede poprvé i do Benešova.

Koncert je součástí Muzejní noci v MUD* a odehraje se na dvorku muzea

442-side.webp