Hamlet v Benešově

Slavné drama cti a touhy v generační zkratce

20/7/2023 od 20.00

Přijeďťe v červenci do Benešova za Shakespearem. Nezávislá umělecká skupina OLDStars k nám tentokrát přiveze Hamleta. Představení se odehraje pod širým nebem, a to u zříceniny minoritského kláštera na Karlově. Když by pršelo, přesuneme se do Šímovy síně MUD*.

„Proč tvorové jako já se mají plazit mezi nebem a zemí?“ "Není hřích nechat tu rakovinu lidskosti tak bujet?

V moderním překladu Martina Hilského vznikl redukcí původního počtu postav sevřený tvar, který mužskou energií pokouší alžbětinskou divadelní tradici. Na prázdném jevišti, inspirováni renesančním kostýmem, bojujeme s blankversem, předsudky, přehnanými ambicemi, nenaplněnými plány i nespravedlností.

„Pod vrstvou hnoje nechtějte skrýt plevel, tím víc se rozbují!”

Režijní vedení: Tomáš Staněk; Hrají: Sebastian Vopěnka, Matěj Zahajský, Lukáš Cenker, Jan Šípal, Matouš Košař a Cyril Janeček

Vstupenky ve výši 200 Kč si můžete koupit osobně na recepci MUD* nebo přes online platformu GoOut (ZDE)

705-more-1.webp
705-side.webp

COMENIUS VACUUM LAUTUS ANEB DUŠEVNÍ OČISTEC

Netradiční divadelní zážitek v podání žáků ZUŠ J. Suka Benešov

7/6/2023 od 20.00

Šímova síň

Performance tvůrčí skupiny THIEA žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ J. Suka Benešov. Netradiční představení pod režijním vedením Jakuba Felixe Rajdla, které den po premiéře v MUD* (28/3/2023) vyhrálo v Poděbradech krajské kolo soutěžní přehlídky základních uměleckých škol v kolektivním projevu. Na základě řady pozitivních ohlasů tak zařazujeme do programu jeho další uvedení. Vstup zdarma

699-side.webp

Představení PLÍCE

Divadlo v MUD* / Šímova síň

27/4/2023 od 19:30

Umělecké sdružení OLDstars přináší do Benešova aktuální dramatizace v širokém záběru od Shakespeara po žhavá témata současného světa. Mít či nemít potomka, to je to oč běží ve hře Plíce britského autora a režiséra mladé generace Duncana Macmillana.

Uvedením hry pro jednoho herce, jednu herečku a hustě sdílená internetová videa doplňujeme v MUDu tématiku nerůstu. Bezejmenný pár třicátníků v intimním podání Elišky Vocelové a Petra Jeřábka řeší, zda je fér do současné ekologické situace přivést dítě. Má množení ještě smysl? V režii Matyáše Řezníčka, člena Činohry Národního divadla, se můžete těšit na intenzivní love story na pozadí globální katastrofy.

Vstupenky v ceně 300 Kč je možné zakoupit na recepci MUD* nebo na platformě GoOut.

672-more-1.webp 672-more-2.webp 672-more-3.webp
672-side.webp

COMENIUS VACUUM LAUTUS aneb Duševní očistec

Divadlo v MUD* / premiéra v Šímově síni

30/3/2023 od 19.30

Premiéra performance tvůrčí skupiny THIEA žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ J. Suka Benešov

Na počátku byl Komenského Labyrint – nyní je to Labyrint nás samotných.

Často zapomínáme, že nežijeme v seriálu, přestaňme slepě následovat nenaplňující se cíle, nechtějme poznat svět a jeho absolutní pravdu, neprotěkejme světem. Zastavme se, a pak znovu vykročme. Kam? Přeci na cestu…

Absurdní komedie či vážné drama? – Otázka hry, chuti a věčného tázání.

Před představením Vás zveme do naší muzejní kavárny. Otevřena bude dnes mimořádně do 19.30!

674-more-2.webp 674-more-3.webp 674-more-4.webp 674-more-5.webp 674-more-6.webp
674-side.webp

V rámci cyklu Divadlo v MUD se v prosinci můžete těšit na Ljubu Krbovou

8/12/2022

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 vám v rámci nového cyklu Divadlo v MUD nabídneme silné monodrama španělského dramatika Carlose Be s názvem Margaritě… V hlavní a jediné roli se v Šímově síni představí Ljuba Krbová.

Vstupenky je možné zakoupit na recepci MUD nebo přes GoOut

575-more-1.webp
575-side.webp

VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI

22/10/2022

Divadlo v MUD*

Dojemná, vtipná interaktivní inscenace pro jednoho herce a publikum o hledání důvodů proč žít. Chlapec má za 80 minut jeden jediný úkol – přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet… V režii Tomáše Staňka v hlavní roli exceluje Daniel Krejčík.

Vstupenky za 350 Kč lze zakoupit na osobně na recepci MUD, anebo on-line přes GoOut.

Kapacita sálu omezena: 60 míst.

561-more-1.webp 561-more-2.webp 561-more-3.webp
561-side.webp

Macbeth / William Shakespeare

16/7/2022

MUD dvorek (v případě nepříznivého počasí v Šímově síni)

V rámci nové tematické řady Divadlo v MUD* začneme během léta zlehka těžkou váhou, a to v sobotu 16. července ve 20:30 Macbethem od Williama Shakespeara.

VSTUPENKY ZDE

536-more-1.webp
Více

Do našeho muzea jsme pozvali nezávislou uměleckou skupinu OLDstars z. s., sdružující studenty vysokých uměleckých škol. V polovině července náš „open-air“ dvorek MUD* doslova a do písmene ožije. „Mít vše – je nemít nic, když nemáme to bezpečně!" Skotská hra o touze a moci tentokrát v minišatech, neprůstřelných vestách a se skleničkou sektu v ruce. V minulosti, současnosti a budoucnosti zároveň. Shakespeare jako generační divadlo sbalené na cesty.

V inscenaci se používá kouřostroj a střelné zbraně.

Hrají:
Prokop Košař/Sebastian Vopěnka, Dorotka Tučková, Anna Mercedes Čtvrtníčková, Vilma Vojtíšková, Anna Maria Jarkovská, Theresia Anna Hakenová, Matěj Zahajský, Lukáš Cenker a Jiří Dejl

536-side.webp

Zápas v divadelní improvizaci - Improliga poprvé v Benešově

13/4/2022

VSTUPENKY ZDE

Chcete se opravdu pořádně zasmát? Chcete zažít skutečné napětí? Přijďte na improzápas polodomácího KOPRu a hostů. Dva týmy, rozhodčí, kterému neunikne žádný faul, a naprosto žádný scénář. Hrát se totiž bude na témata od vás, od diváků. Co z toho vzejde? Zápas na život a na smrt o, jehož výsledku rozhodnete vy, diváci!

Více

Vstupné: 100 Kč, vstupenky zakoupíte na pokladně MUD nebo portále goout.cz.

517-side.webp

Slam poetry

12/2/2022

→ VSTUPENKY SI REZERVUJTE ZDE←

Přijďte na směs stand up humoru, filosofie, performativy, emocí, ale především poezie. Kořeny slam poetry sahají do USA, odkud se postupem času rozšířila do celého světa. Jeden po druhém budou mistři slova bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Nechte se rozesmát, uhranout, rozplakat či dojmout, nebo přijďte vystupující vypískat.
Vítěz může být jen jeden. A rozhodne o něm porota složená z Vás, diváků!

Vystoupí: Anatol Svahilec, Honza Dibitanzl, Thea, Sudet
Vstupné: 100 Kč, vstupenky zakoupíte na pokladně MUD nebo portále goout.cz ZDE

501-side.webp