open call pro výstavní projekty do MVS 2020

1/5—31/7/2019

Městská výstavní síň je výstavní prostor Muzea umění a designu v Benešově, který se nachází v budově polikliniky v centru Benešova na Malém náměstí. Prostor prošel rekonstrukcí, díky čemuž se značně zvětšila výstavní plocha. V rámci výstavního plánu na 2020 je volných 5 měsíčních termínů, na které je vypisován open call. Prostor není zabezpečen a dozor je zajištěn vrátnicí a šatnou. Je zapotřebí mít na vedomí, že není v silách muzea zajistit kontinuální dozor vystavených děl.
Portfolia nebo popis projektu posílejte do 31. 7. 2019 na kontakt cisar@mudbenesov.cz

Více

Open call je vypisován na výstavní projekty bez ohledu na věk, či akademické vzdělání vystavujících. Portfolia/projekty budou předloženy výstavní radě muzea, která na jejich základě rozhodne o zařazení do programu MVS. Je možné vystavit jak výběr z tvorby, tak aktuální koncepční projekt, a podporovány jsou i projekty, tvořené přímo na míru danému prostoru. V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na produkčního Lukáše Císare.

Zavřeno z technických důvodů

5/2/2019

10:00-18:00

Omlouváme se všem milovníkům umění, ale z technických důvodů máme 5. 2. zavřeno. Pokud byste MUD chtěli navštívit ve středu 6. 2., dejte nám prosím vědět. Od 7. 2. máme otevřeno opět denně.
informace: 725 564 067 / vackarova@mudbenesov.cz

Experimenta uzavřena do konce roku 2019

24/11—31/12/2019

Experimenta je z technických důvodů uzavřena do konce roku 2019. Děkujeme za pochopení!

OPEN CALL NA VÝSTAVU SALON VÝTVARNÍKŮ BENEŠOVSKA

25/10—16/11/2018

Výstava Salon výtvarníků Benešovska bude probíhat v prosinci tohoto roku v Městské výstavní síni na Malém náměstí. Prezentovat můžete výsledky své tvorby z posledních let. Přihlásit se mohou jak profesionální, tak amatérští umělci, jejichž tvorba je jakýmkoli způsobem spjata s Benešovskem.

Více

PŘIHLÁŠKY
Přihlášky s fotografickou přílohou, počtem, názvem a popisem díla, prosíme, zasílejte na níže uvedenou emailovou adresu nejpozději do 15. 11. 2018, nebo zaneste osobně do Muzea umění a designu s odkazem na níže uvedené kontakty. V případě většího počtu přihlášek nad rámec kapacity výstavní síně si muzeum vyhrazuje právo provést odborný výběr.

POČET VYSTAVENÝCH DĚL
Počítejte s tím, že na jednoho účastníka bude vždy vyhrazen prostor cca A1-A0. V případě zaslání více děl

DATUM VÝSTAVY
26. listopad – 30. prosinec 2018
MĚSTSKÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ, Malé náměstí 1700
vernisáž čtvrtek – 29. 11. 2018 / 17:00
Výstava v pravidelných ročních intervalech představuje nejnovější tvorbu regionu. Účast na ní je přístupná všem výtvarníkům Benešovska.

POKYNY PRO VYSTAVUJÍCÍ:

INSTALACE
Instalace bude probíhat v sobotu 24. 11. 2018 od 8:00 hodin v Městské výstavní síni, jde o předsálí Městské knihovny Benešov. Mezi 8:00 – 8:30 budeme organizovat rozdělení míst pro jednotlivé výtvarníky.

V případě, že se nebudete moci 24. 11. 2018 dostavit, můžete předem odevzdat svá díla v Muzeu umění a designu panu Lukáši Císařovi. Kvůli snazší instalaci prosíme, aby všechna díla měla k dispozici úchyty pro zavěšení (očka, poutka…).

BEZPEČNOST VYSTAVENÝCH DĚL
Upozorňujeme, že z důvodu otevřeného kamerově nijak nezajištěného prostoru, nemůžeme ručit za bezpečnost Vašich děl vztahujících se ke krádeži či poškození. V tomto případě si vyhrazujeme povinnost každého autora podepsat s námi dohodu o spolupráci na výstavě, z níž jasně plynou veškeré nároky, práva a povinnosti včetně odpovědnosti. Dohody Vám budou předány v den při převzetí Vašich děl. Městská výstavní síň je dohlížena správou budovy v běžném režimu v rámci otevřených hodin, v době konání výstavy bude dohlížena Městskou policií.

Těšíme se na spolupráci,

Kontakty:
Lukáš Císař
produkce výstav v MVS
608 246 600
cisar@mudbenesov.cz

Barbora Ficková
kurátorka
721 973 492
fickova@mudbenesov.cz

Otevíráme MUD*!

V úterý 18. září Otevíráme MUD*. Buďte u toho s námi a přijeďte z Prahy designovým RTL autobusem ze 60. let!
Pro jízdenku klikněte zde

Přijďte se podívat, jak dopadla velká rekonstrukce *Muzea umění a designu, secesní budovy na Malém náměstí v Benešově. Novou éru muzea zahájíme rovnou 5 novými výstavami, nejen z našich sbírek, a jazzovým koncertem Ochepovsky project

  • Stanislav Kolíbal
  • Šetlík pro MUD*
  • Zdeněk Kirchner
  • Jan Dvořák
  • Sandra Majerová

#otevirameMUD
více informací na našem facebooku