PROGRAM V LEDNU A ÚNORU

_______PROGRAM LEDEN A ÚNOR_______

Snad jste koncem roku načerpali nové síly a v lednu se uvidíme v MUD. Třeba hned na nově otevřené výstavě benešovského rodáka Pavla Sequence, který na své sólové výstavě v Šímově síni vystavuje nejnovější obrazy.

V přízemí stále probíhá rozsáhlá výstava HOMO TEMPUS umělkyně Barbory BARBAR Kysilkové, ke které jsme připravili 15. 1. komentovanou prohlídku s kurátorkou Alenou Ochepovsky a malířkou Barborou BARBAR Kysilkovou. Kdybyste si o výstavě chtěli ale už teď něco přečíst, koukněte na skvělý rozhovor a malířkou na Czechdesign ZDE.

V sobotu 22. ledna si na své přijdou ale i děti, které můžete ZDE přihlásit na sobotní výtvarnou dílnu na téma výstavy Homo tempus. Nejprve si celou výstavu projdeme a povíme si více o malířce a jejím umění. Poté budeme na výstavě společně hledat opakující se prvky a ornamenty.

KNIHY Z MUD JAKO DÁREK

Darujte sobě nebo jiným třeba novinku Vrstvy města o architektuře Benešova, katalog z výstavy Barbory Kysilkové nebo nový katalog z intervence Lukáše Musila, který vydáváme v limitované edici 40 ks i s kresbou z intervence. Všechny knihy máme nově na webu s možností zakoupení a rychlého poslání do Vánoc.

Všechny knihy najdete v první záložce KOUPIT KNIHU, kde si je můžete i objednat!

Odebírejte náš newsletter!

Buďte jako první informován o všem, co se v MUD děje.
Stačí, když vyplníte tento jednoduchý → formulář ZDE ← a stanete se odběratelem našeho newsletteru.

Zahájeno, pokřtěno !

Děkujeme všem, kteří dorazili. Máme z toho velkou radost. MUD je už otevřen klasicky každý den kromě pondělí od 10H do 18H.

→ Na fotky ze zahájení se podívejte ZDE ←

✶ Nejkrásnější české knihy roku 2019 – první sál, přízemí MUD
✶ JIŘÍ KUBOVÝ / Obrazy – druhý a třetí sál, přízemí MUD
✶ CRASHTEST 10 / ROŽNI! – suterén MUD
✶ ALENA VERNEROVÁ / Ohlédnutí – Šímova síň, 1. patro

MUD má novou sochu

Od úterý 4/8 se budete moct nechat osvítit objektem Tomáše Krejčího. Objekt Spotlight, vznikl přímo na míru. Má upoutat pozornost diváka a přimět ho k zamyšlení – osvětlení shůry.
Krejčí tak reaguje na osvětlení budov v centrech měst. V tomto případě se světlo objektu přenáší na diváka, který se sám stává světelným objektem.
Objekt Spotlight, patří k výstavě ROŽNI! Právě různorodé formy uchopení tématu SVĚTLA je hlavním tématem celé výstavy, do které se zapojilo více než pět vysokých škol.

Více

Tomáš Krejčí studuje na Fakultě multimediální komunikace Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně obor design skla pod vedením pana prof. Petra Stanického. Vystavoval na řadě výstav včetně Design weeku v Praze i Milánu. Mimo jiné se věnuje provozu galerie Komnata ve Zlíně.

lednová vernisáž

29. 1. 2020 od 18 hodin v Muzeu umění a designu

Linie, prostor a prázdno.
Hlavní témata čtyř nových výstav, které budeme otevírat v přízemí MUD a Šímově síni. V přízemí se můžete těšit na Lukáše Musila, Luboše Plného a Jiřího Kubového, který výstavou zároveň oslaví své 70. narozeniny. V Šímově síni na vás poté čeká tvorba uznávaného fotografa Františka Provazníka.

Více

Lukáš Musil
30/1—10/5/2020
malíř mladší generace, který si rychle vytvořil zcela originální výtvarný styl s dominancí linií. Pod pseudonymem MUSA jako jediný z českých tatérů prezentován na celosvětové tatérské výstavě v Musée du Quai Branly v Paříži. Od roku 2011 se věnuje volné tvorbě, v níž opět dominují linie společně s archetypálními tvary. Progresivní vývoj, proměny charakteru obrazů a témat mohli diváci vidět v roce 2017 v pražském Mánesu, kde Musil vystavil svá nová díla. V první místnosti MUD vytvoří site-specifik instalaci z jeho posledního cyklu.

Luboš Plný
30/1—10/5/2020
jediný český autor zastoupeným na mezinárodní expozici Viva Arte Viva! Bienále současného umění v Benátkách. Tvorba Luboše Plného má charakter celoživotního konceptuálního projektu, v němž je výtvarná práce úzce propojena s quasi-vědeckými experimenty na vlastním těle. Kresby Plného doplněné akrylovou malbou, koláže a asambláže zobrazují lidské tělo rozfázované na horizontálně vedené plátky. V přízemních sálech MUD je vystaven průřez jeho tvorbou.

Jiří Kubový
30/1—10/5/2020
jeden z nejzajímavějších umělců své generace, který se ovšem vyhýbá větší pozornosti. Jako pro samouka pro něj umění nikdy nebylo otázkou živobytí a o
to více se soustředil na důsledné hledání formy, jež by dokázala nejlépe vyjádřit jeho myšlenky. Jeho obrazy se pohybují na hraně mezi obrazem a plastikou. Téma, které Kubového doprovází celý život, je krajina. V roce 2020 navíc oslaví významné životní jubileum. U té příležitosti vyjde i monografie od Petra Jindry v Revolver Revue, která bude v našem muzeu v rámci výstavy pokřtěna.

František Provazník
30/1—8/3/2020
Retrospektivní výstava českého fotografa a veslaře, který získal bronzovou medaili na Olympijských hrách v Mnichově v roce 1972. Pro Františka Provazníka je charakteristická klasická fotografie, především práce se světlem. Za svou kariéru fotografoval osobnosti jako Muhammada Aliho, Václava Havla nebo Danu Zátopkovou

Experimenta uzavřena

Experimenta je z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení!