EDUKAČNÍ PROGRAMY /Poprvé v muzeu

→ TERMÍN PRO VAŠI TŘÍDU OBJEDNÁVEJTE ZDE ←

Nabídka edukačních programů Good MUD, good mood je určená k prvnímu setkání žáka/studenta s naším muzeem. Programy nabízíme v různých variantách podle jednotlivého stupně vzdělávání. V rámci programu s žáky/studenty projdeme všemi výstavami MUD, seznámíme se s chodem této paměťové instituce a jejími zaměstnanci. V kreativní části programu si postavíme zmenšené muzeum s vlastními uměleckými díly.

→ → → Stáhnout nabídku edukačních programů pro školní rok 2020–2021 ← ← ←

Více

Good MUD* good mood/pro předškoláky a 1. třídu
60 – 90 minut
Program je uzpůsoben předškolákům a žákům 1. třídy ZŠ
Edukační list/Good MUD* good mood pro předškoláky a 1. třídy – 20 Kč/kus
Cena: 20 Kč/dítě
Mám kumbál plný kyblíků a košťat, ale nejsem Harry Potter. Kdo jsem? Se mnou si ruku nepodáš, mám jí často špinavou od hlíny nebo barev. Víš, kdo bych mohl být?
V tomto programu si hravou formou vysvětlíme, jaké profese jsou k chodu muzea potřeba, k čemu galerie a muzea slouží nebo kde se nachází umělecké dílo, když není na výstavě.
V poslední části programu si společně v týmu umělců vytvoříme vlastní zmenšenou galerii a originální výstavu.

Good MUD* good mood/pro 2. až 5. třídu
60 – 90 minut
Program je uzpůsoben žákům I. stupně, 2. až 5. třídy ZŠ
Edukační list/Good MUD* good mood pro 2. až 5. třídu – 20 Kč/kus
Cena: 20 Kč/dítě
Mám kumbál plný kyblíků a košťat, ale nejsem Harry Potter. Kdo jsem? Se mnou si ruku nepodáš, mám jí často špinavou od hlíny nebo barev. Víš, kdo bych mohl být? Co dělá v muzeu kurátorka a k čemu je správce sbírky? V tomto programu si hravou formou vysvětlíme, jaké profese jsou k chodu muzea potřeba, k čemu galerie a muzea slouží nebo kde se nachází umělecké dílo, když není na výstavě.
V poslední části programu si společně v kurátorském týmu a týmu umělců vytvoříme vlastní zmenšenou galerii a originální výstavu.

Good MUD* good mood/pro 2. stupeň
60 – 90 minut
Program je uzpůsoben žákům II. stupně ZŠ
Edukační list/Good MUD* good mood pro 2. stupeň – 20 Kč/kus
Cena: 20 Kč/dítě
Co všechno se v muzeu děje a k čemu slouží? Kdo všechno stojí za zrealizováním jedné výstavy? Co dělá v muzeu kurátorka a k čemu je správce sbírky? Jak se dostane dílo do muzea a kde je, když není na výstavě?
Tímto programem děti vtáhneme do samotného zákulisí muzea, dozví se, jaké profese jsou potřeba pro chod instituce, k čemu muzeum vůbec slouží a o co vše se stará nebo čím vším si musí dílo projít, než se dostane na výstavu.

Kontakt:
Tereza Drexlerová
Tel.: +420 603 914 507
E-mail: drexlerova@mudbenesov.cz