MÍSTO VE MĚSTĚ

26/10/2019

Celodenní výtvarná dílna pro děti, 10:00 - 15:00

V každém městě se najde TO místo.
Místo, kde se všichni potkávají. Místo, kam se nechodí po setmění. Místo, kde si hrají děti. Místo, kde na slunci sedí důchodci. Místo, kde večer nesvítí lampy. Místo, kde se studenti potkávají po škole. Místo, kde je ticho. Město není jen jedno. Každý ho vidí jinak. Jinak ho vidí děti a jinak dospělí. Přihlaste své děti na celodenní výtvarnou dílnu, kde společně prozkoumáme město Benešov a vymyslíme, jak do něj přidat zelená a hravá místa, kam by děti rády chodily. Každý v týmu bude mít svou významnou roli k vybudování modelu města.

Více

cena: 150 Kč
Pro děti 7–15 let
Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem na kontaktu 603 914 507 nebo na drexlerova@mudbenesov.cz.

Čtenářský klub

2/10—30/6/2020

16:00 - 17:30, první schůzka v čítárně muzea

Čtou vaše děti rády? Chtějí se bavit? Každý týden poznat novou knihu?
Právě pro ně je určen náš Čtenářský klub, kde se společně ponoříme do tajuplného světa příběhů!
Přihlaste svého malého čtenáře do našeho Čtenářského klubu. Může si tu nerušeně číst a pak si o knížkách povídat s kamarády. Děti zde mají možnost poznat knihy se zajímavým obsahem a krásnými ilustracemi od známých i méně známých umělců a spisovatelů. Pomocí hravých úkolů a drobného tvoření přijdeme společně příběhu na kloub.
Jak říká jedno polské přísloví – čtení je cesta k umění.
PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Více

Čtenářský klub bude probíhat od října každou středu od 16:00 do 17:30 střídavě v MUD a Městské knihovně Benešov.
Je určen pro žáky 2.–4. tříd.
Kapacita je 12 osob.
Rezervace nutná.
Vyplněné přihlášky zasílejte na e-mail: chylova@mudbenesov.cz, detske@knihovna-benesov.cz nebo osobně přineste na recepci MUD či do dětského oddělení v knihovně.

DOMU(DU)

26/9/2019

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi 10:00 - 12:00 10/10 24/10 14/11 28/11 12/12

Dopolední hodiny sudých čtvrtků věnujeme těm nejlepším rodičům – VÁM!
Přijďte se v doprovodu svých předškolkových dětí odreagovat při vyrábění originálních dekorací do dětských pokojíčků. Můžete se těšit například na výrobu kolotočů nad postýlku z přírodních materiálů, různé závěsné dekorace na stěnu nebo pletení lapačů snů.

Více

Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem na telefonu 603 914 507 nebo na drexlerova@mudbenesov.cz.
vstupné: 50 Kč (výtvarné pomůcky, káva a občerstvení v ceně)

Kroužek robotiky

9/9—30/9/2019

pondělí/15:45-17:15 9/9 16/9 23/9 30/9

Baví vaše děti roboti a programování? Přihlašte je do kroužku robotiky! Tam si děti naprogramují vlastního robota, naučí ho mluvit, hledat cestu bludištěm nebo poznávat barvy. Vyzkouší si také pár pokusů s elektřinou, rozeberou harddisk počítače a podívají se, co se děje uvnitř. Hraví rodiče vítáni!

Více

Cena kroužku do června: 250 Kč
Pro děti 8–15 let (je potřeba, aby děti už uměli číst)
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem.
informace: 606 617 477/d­avid@jason-drson.com

Pexeso mud

k dostání na recepci MUD, cena: 20Kč

Ilustrované pexeso hráče seznamuje se secesní budovou muzea, jeho provozem, zaměstnanci a také vybranými díly z početné sbírky volného i užitého umění. Hravou formou se dozvíte, k čemu je v muzeu kurátorka, správce depozitáře nebo třeba lektorka. Zjistíte, že umělci nemalují jen obraz a netvoří sochy, ale navrhují i věci denní potřeby jako boty, hračky nebo židle. Na kartičkách najdete i portrét mecenáše a historika umění Jiřího Šetlíka, který muzeu daroval velké množství děl, například Dámu s hranostajem od Jiřího Koláře či Doteky od Adrieny Šimotové.

Interaktivní artstěna - Good mood good MUD

V naší čítárně najdete interaktivní artstěnu, kde se dozvíte nejen něco o MUD, ale také o jiných galeriích a muzeích. Nevíte co děla kurátor a kdo je mecenáš? Nebo si chcete vyzkoušet vytvořit vlastní instalaci? Určitě se tam při návštěvě MUD na chvilku zastavte. Připravila ji pro vás Zdenka Švadlenková* a Radka Josková*.

Více

*Zdenka Švadlenková
Lektorka a pedagožka, vystudovala Pedagogickou fakultu UK, Výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy a Informační studia na FF UK.
Dlouhodobě se věnuje kurátorství a lektorování edukačních programů pro děti i dospělé. Snaží se oživovat umění a stavět vás doprostřed uměleckého dění. Je jednou ze zakladatelek neziskové organizace ARTEDU a stará se doprovodné programy v Galerii Rudolfinum.

*Radka Josková
Celoživotní ilustrátorka, občasná grafička, posláním scénografka, povoláním mimo jiné arteterapeutka a psychoterapeutka. Studovala na DAMU, Katedru scénografie a v Českých Budějovicích JU, ateliér arteterapie.
Má ráda prázdný prostor, málo věcí v kontextu, malé věci. Inspirují ji detaily v přírodě a ve světě kolem vůbec. Což je totéž. Baví ji týmová tvůrčí práce jakákoliv (v divadle, filmu, v terapii, v umění obecně).

dílna

Každá naše výstava má připravený svůj doprovodný program věnovaný nejen dětem, ale i dospělým. S edukačními listy pak můžete s dětmi procházet muzeem a dozvědět se o výstavách zajímavé věci. Speciální program je potom připraven pro školy, které si můžou rezervovat místo v našem programu.
Rezervační systém na tyto programy bude spuštěn od ledna.