Příměstské tábory v MUD 2021

5/7—20/8/2021

Otevíráme zápis do příměstských táborů v MUD 2021 s názvem HLEDÁ SE KOLEGA!

→ → → Přihlásit na tábor můžete vaše děti TADY ← ← ←

Přihlaste své děti na umělecké profesní dobrodružství. Než dojdeme k páteční slavnostní vernisáži, děti se seznámí s nejrůznějšími profesemi, které v muzeu mohou potkat a vyzkouší si, co takové profese obnáší.

Více

Práce ve skupině, strategie, umění výběru, výroba grafiky, plakátů či pozvánek, mluvení před kamerou, vymyšlení výstavy, nebo uvádění návštěvníků do výstavních prostor. To a mnohem víc bude čekat vaše děti na příměšťáku v MUD!

Turnus jednoho táboru trvá od pondělí do pátku.
Tábory jsou určené pro děti od 6 do 13 let.
Cena táboru za jedno dítě: 2500 Kč.
Sleva pro 2 a více dětí: rodinná sleva ve výši 200 Kč na přihlášku.

Tábory se budou konat ve třech turnusech:

  1. turnus: 5. 7. – 9. 7. 2021
  2. turnus: 2. 8. – 6. 8. 2021
  3. turnus: 16. 8. – 20. 8. 2021

Důležité informace
Předávání dětí bude probíhat na recepci Muzea umění a designu vždy od 7:30 do 8:00 a nazpět do domovů budou děti předávány od 16:30 do 17:00.
První den rodiče předají organizátorkám kopii kartičky zdravotní pojišťovny a vyplněný formulář o bezinfekčnosti.
Vybavení dítěte: batůžek, pláštěnka, plavky, osuška, opalovací krém, sluneční brýle, pokrývka hlavy, nádoba na pití, náhradní oblečení na dílny a volitelné kapesné. Naplněný batůžek si lze po dobu tábora nechat v dílně muzea.

Informace k platbě
Po vyplnění závazné přihlášky prosíme o uhrazení částky 2.500 Kč.

  • pro 1. turnus nejpozději do 18. června. 2021
  • pro 2. turnus nejpozději do 23. července. 2021
  • pro 3. turnus nejpozději do 6. srpna. 2021

Pokud hlásíte 2 a více dětí na příměstské tábory MUD, nabízíme rodinnou slevu ve výši 200 Kč na přihlášku. Prosíme o platbu zvlášť na každé z dětí.
​Pokud by některé rodiny byly v komplikované finanční situaci, můžeme se individuálně domluvit na snížení ceny táboru.
Dítě je závazně přihlášeno a termín rezervován až po připsání částky na účet 373 656 4339/0800, Česká spořitelna. Do platebního příkazu jako poznámku prosím uveďte jméno a příjmení dítěte a jako variabilní symbol uveďte prvních 6 čísel z rodného čísla dítěte.
Odhlásit dítě z příměstského tábora MUD je možné pouze písemně, a to nejpozději 14 kalendářních dní před termínem nástupu. V tomto případě Vám bude zápisné vráceno v plné výši.

Platba zahrnuje výtvarný materiál a materiál na workshopy, příspěvek na odměnu hostům, 5× teplý oběd, 10× (2× denně) bohatá svačina a pitný režim, vstupy na koupaliště, vytištění materiálů na výstavu.

VE MĚSTĚ NENÍ JEN JEDEN DŮM!

24/10/2020

10:00 - 16:00

K čemu slouží budovy a co se v nich děje? Co je to architektonický styl? Jaké znáte základní stavební slohy? Znáte nějakého architekta? Pojďme si společně zahrát na architekta a kresebně navrhnout budovy s konkrétní funkcí a v daném architektonickém stylu.
Pro děti: 5 – 13 let
Cena: 200 Kč (v ceně je zahrnutý materiál, pomůcky a oběd)
Kapacita omezena na 10 dětí!
Doporučujeme přihlásit se předem na kontaktu Terezy Drexlerové – drexlerova@mudbenesov.cz

Pexeso mud

k dostání na recepci MUD, cena: 20Kč

Ilustrované pexeso hráče seznamuje se secesní budovou muzea, jeho provozem, zaměstnanci a také vybranými díly z početné sbírky volného i užitého umění. Hravou formou se dozvíte, k čemu je v muzeu kurátorka, správce depozitáře nebo třeba lektorka. Zjistíte, že umělci nemalují jen obraz a netvoří sochy, ale navrhují i věci denní potřeby jako boty, hračky nebo židle. Na kartičkách najdete i portrét mecenáše a historika umění Jiřího Šetlíka, který muzeu daroval velké množství děl, například Dámu s hranostajem od Jiřího Koláře či Doteky od Adrieny Šimotové.

Interaktivní artstěna - Good mood good MUD

V naší čítárně najdete interaktivní artstěnu, kde se dozvíte nejen něco o MUD, ale také o jiných galeriích a muzeích. Nevíte co děla kurátor a kdo je mecenáš? Nebo si chcete vyzkoušet vytvořit vlastní instalaci? Určitě se tam při návštěvě MUD na chvilku zastavte. Připravila ji pro vás Zdenka Švadlenková* a Radka Josková*.

Více

*Zdenka Švadlenková
Lektorka a pedagožka, vystudovala Pedagogickou fakultu UK, Výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy a Informační studia na FF UK.
Dlouhodobě se věnuje kurátorství a lektorování edukačních programů pro děti i dospělé. Snaží se oživovat umění a stavět vás doprostřed uměleckého dění. Je jednou ze zakladatelek neziskové organizace ARTEDU a stará se doprovodné programy v Galerii Rudolfinum.

*Radka Josková
Celoživotní ilustrátorka, občasná grafička, posláním scénografka, povoláním mimo jiné arteterapeutka a psychoterapeutka. Studovala na DAMU, Katedru scénografie a v Českých Budějovicích JU, ateliér arteterapie.
Má ráda prázdný prostor, málo věcí v kontextu, malé věci. Inspirují ji detaily v přírodě a ve světě kolem vůbec. Což je totéž. Baví ji týmová tvůrčí práce jakákoliv (v divadle, filmu, v terapii, v umění obecně).