VÁNOČNÍ DÍLNA PRO DĚTI

8/12—8/12/2018

10:00-12:00

Výroba vánočních ozdob z netradičních materiálů. Sobotní dílna pro děti 8–12 let. Kapacita omezena, je vhodné přihlásit se předem.
informace: 720 051 729 / vetterova@mudbenesov.cz

dílna pro děti - Slovo jako obraz

10/11—10/11/2018

10:00–12:00
Výtvarná dílna s autorkou výstavy Slovo jako obraz, Sandrou Majerovou, pro děti 8–12 let.
Co má společného slovo a obraz? Jakým způsobem může být slovo obsaženo v obraze? Co je vizuální poezie nebo kaligram?
Kapacita omezena, je vhodné přihlásit se předem.
informace: 720 051 729/v­etterova@mudbe­nesov.cz

dílna

Každá naše výstava má připravený svůj doprovodný program věnovaný nejen dětem, ale i dospělým. S edukačními listy pak můžete s dětmi procházet muzeem a dozvědět se o výstavách zajímavé věci. Speciální program je potom připraven pro školy, které si můžou rezervovat místo v našem programu.
Rezervační systém na tyto programy bude spuštěn od ledna.

Interaktivní artstěna / Good mood good MUD

V naší čítárně najdete interaktivní artstěnu, kde se dozvíte nejen něco o MUD, ale také o jiných galeriích a muzeích. Nevíte co děla kurátor a kdo je mecenáš? Nebo si chcete vyzkoušet vytvořit vlastní instalaci? Určitě se tam při návštěvě MUD na chvilku zastavte. Připravila ji pro vás Zdenka Švadlenková* a Radka Josková*.

Více

*Zdenka Švadlenková
Lektorka a pedagožka, vystudovala Pedagogickou fakultu UK, Výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy a Informační studia na FF UK.
Dlouhodobě se věnuje kurátorství a lektorování edukačních programů pro děti i dospělé. Snaží se oživovat umění a stavět vás doprostřed uměleckého dění. Je jednou ze zakladatelek neziskové organizace ARTEDU a stará se doprovodné programy v Galerii Rudolfinum.

*Radka Josková
Celoživotní ilustrátorka, občasná grafička, posláním scénografka, povoláním mimo jiné arteterapeutka a psychoterapeutka. Studovala na DAMU, Katedru scénografie a v Českých Budějovicích JU, ateliér arteterapie.
Má ráda prázdný prostor, málo věcí v kontextu, malé věci. Inspirují ji detaily v přírodě a ve světě kolem vůbec. Což je totéž. Baví ji týmová tvůrčí práce jakákoliv (v divadle, filmu, v terapii, v umění obecně).