Celodenní výtvarná dílna pro děti - Čti mezi řádky

20/4—20/4/2019

10:00–15:00

Proč se knihy, časopisy nebo komiksy ilustrují? Co je to poezie a kdo je básník? Jaký smysl mají obrázky vedle textu? Kdo je ilustrátor a jak své kresby vůbec tvoří? V programu výtvarné dílny si s dětmi vyrobíme vlastní originální knížku, kterou budeme tematicky ilustrovat, obohatíme ji vlastním textem a vytvoříme jí speciální vazbu.
cena: 100 Kč
Pro děti 5–13 let
Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem na kontaktu 603 914 507 nebo na drexlerova@mudbenesov.cz.

Celodenní výtvarná dílna pro děti - V HLAVĚ UMĚLCE

23/3—23/3/2019

10:00 - 15:00

Jaké myšlenky chce umělec předat skrze svá díla? Co je to realita a jak ji můžeme převést do vizuální podoby? Co je to panoramatická fotografie a jaký má smysl? V programu výtvarné dílny si vysvětlíme, proč máme přemýšlet nad dílem, ještě než jej začneme tvořit,
a také jak a proč předávat své myšlenky a pocity skrze naše díla. Společně si vytvoříme svůj vlastní “skenreality” v podobě otisku rukou do sádry.

Více

Cena: 100 Kč
Pro děti: 6 – 12 let
Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem.
informace: 603 914 507
drexlerova@mudbenesov.cz

Kroužek robotiky

18/2—17/6/2019

pondělí/15:45-17:15 1/4 8/4 15/4 22/4

Baví vaše děti roboti a programování? Přihlašte je do kroužku robotiky! Tam si děti naprogramují vlastního robota, naučí ho mluvit, hledat cestu bludištěm nebo poznávat barvy. Vyzkouší si také pár pokusů s elektřinou, rozeberou harddisk počítače a podívají se, co se děje uvnitř. Hraví rodiče vítáni!

Více

Cena kroužku do června: 250 Kč
Pro děti 8–15 let (je potřeba, aby děti už uměli číst)
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem.
informace: 606 617 477/d­avid@jason-drson.com

Celodenní výtvarná dílna pro děti - Postav si svou galerii

16/2—16/2/2019

10:00-16:00

Co všechno se v muzeu děje a k čemu slouží? Co dělá v muzeu kurátorka a k čemu je správce sbírky? Jak se vůbec dostane dílo do muzea a kde je, když není na výstavě? Na programu se děti dozví, o co vše se muzeum stará, jaké profese jsou zde potřeba, nebo čím vším musí dílo projít, než se dostane na výstavu. Společně v kurátorských týmech vytvoříme vlastní galerii a originální výstavu.

Více

Pro děti 6–12 let
Cena: 100 Kč
Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem.
informace: 603 914 507/d­rexlerova@mud­benesov.cz

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - ZÁHADA ZTRACENÉHO OBRAZU

1. turnus: 5.–9. 8. 2019 a 2. turnus: 12.–16. 8. 2019

Kam zmizel obraz s portrétem tajemné dívky? Jaká legenda se k malbě váže?
Pojďme společně po stopách, které po sobě neznámý pachatel zanechal.

Počet míst: 15
Cena: 2 500 Kč
Program je vhodný pro děti od 6 do 12 let
Rezervace nutná.
Vyplněné přihlášky zasílejte na e-mail: drexlerova@mudbenesov.cz
V ceně jsou zahrnuty – 2 svačiny, 1 oběd, pitný režim, materiál a pomůcky, výlety a vstupy na akce.

přihláška ke stažení ZDE

Více

Přihlaste své děti na příměstský tábor, kde budeme společně pátrat po ztraceném obrazu od slavného českého malíře Jana Preislera.
Jan Preisler byl jedním ze zakladatelů moderního českého umění a v jeho díle nalezneme plno symbolů a inspiraci novým stylem přelomu století – secesí. V našem secesním muzeu najdete hned dvě jeho malby, a to na výstavě MUD pro Šetlíka.
Děti se během tábora stanou nejen detektivy, kteří se vydají po stopách tajuplného obrazu, ale vyzkouší si také role malířů, sochařů nebo fotografů. Hravou formou se dozví o samotném zákulisí muzea, o profesích, které jsou pro chod instituce potřeba, k čemu muzeum vůbec slouží a o co všechno se stará.
Během týdne plného zážitků s dětmi navštívíme i ateliér benešovského umělce, procházkami se dozvíme o historii našeho města a na závěr nás čeká velkolepá vernisáž výstavy malých umělců.

Interaktivní artstěna - Good mood good MUD

V naší čítárně najdete interaktivní artstěnu, kde se dozvíte nejen něco o MUD, ale také o jiných galeriích a muzeích. Nevíte co děla kurátor a kdo je mecenáš? Nebo si chcete vyzkoušet vytvořit vlastní instalaci? Určitě se tam při návštěvě MUD na chvilku zastavte. Připravila ji pro vás Zdenka Švadlenková* a Radka Josková*.

Více

*Zdenka Švadlenková
Lektorka a pedagožka, vystudovala Pedagogickou fakultu UK, Výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy a Informační studia na FF UK.
Dlouhodobě se věnuje kurátorství a lektorování edukačních programů pro děti i dospělé. Snaží se oživovat umění a stavět vás doprostřed uměleckého dění. Je jednou ze zakladatelek neziskové organizace ARTEDU a stará se doprovodné programy v Galerii Rudolfinum.

*Radka Josková
Celoživotní ilustrátorka, občasná grafička, posláním scénografka, povoláním mimo jiné arteterapeutka a psychoterapeutka. Studovala na DAMU, Katedru scénografie a v Českých Budějovicích JU, ateliér arteterapie.
Má ráda prázdný prostor, málo věcí v kontextu, malé věci. Inspirují ji detaily v přírodě a ve světě kolem vůbec. Což je totéž. Baví ji týmová tvůrčí práce jakákoliv (v divadle, filmu, v terapii, v umění obecně).

dílna

Každá naše výstava má připravený svůj doprovodný program věnovaný nejen dětem, ale i dospělým. S edukačními listy pak můžete s dětmi procházet muzeem a dozvědět se o výstavách zajímavé věci. Speciální program je potom připraven pro školy, které si můžou rezervovat místo v našem programu.
Rezervační systém na tyto programy bude spuštěn od ledna.