PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2020

6/7—21/8/2020

Zápis do všech tří turnusů zahájen:

  1. turnus: 6. – 10. 7. 2020
  2. turnus: 3. – 7. 8. 2020
  3. turnus: 17. – 21. 8. 2020

Jak a proč vznikl street art, co jsou to intervence v prostoru, jaký smysl a význam má performance a kolik příběhů se skrývá v jedné soše ve městě?
Setkání s umělci, výtvarné dílny, spousta her, koupání a legrace! Přihlaste Vaše děti na některý z nabízených turnusů
Předběžná přihláška ke stažení ZDE

Více

Pro maximálně: 8 dětí
Cena: 2 500 Kč
Program je vhodný pro děti od 6 do 13 let
Vyplněnou předběžnou přihlášku zasílejte na e-mail: drexlerova@mudbenesov.cz
Pro více informací volejte na telefonní číslo: 603 914 507

DÍLNA MUD / S Lukášem Musilem

30/5/2020

10:00 - 16:00

Konečně dílna OFFline!
Sobotní výtvarná dílna vychází ze site specifik instalace K tomu se dostanem, kterou speciálně pro MUD vytvořil umělec Lukáš Musil. A právě s ním si celou sobotní dílnu užijeme.

Více

Určeno pro děti: 7–15 let.
Cena dílny: 150 Kč.
S sebou: láhev na pití, oblečení na převlečení nebo triko, které se může zašpinit. Na obličeji roušku a další v kapce :)
Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.

Dílna je maximálně pro 10 dětí, doporučujeme se tedy přihlásit předem na telefonu edukátorky Terezy Drexlerové 603 914 507 nebo na e-mailu drexlerova@mudbenesov.cz.

Čáry máry v prostoru

22/2/2020

Celodenní výtvarná dílna pro děti, 10:00-15:00

Projděme se společně novými výstavami a načerpejme v nich inspiraci pro naši vlastní tvorbu. Hlavním tématem výtvarné dílny bude linie, prostor a prázdno v site-specific instalaci umělce Lukáše Musila. Co je to site-specific? Co je to instalace? Jde všechno říct kresbou?

Více

Cena 150 Kč. Určeno pro děti 7–15 let. S sebou láhev na pití, oblečení na převlečení. Oběd, materiál a pomůcky jsou v ceně.
Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem na telefonu 603 914 507 nebo e-mailem na drexlerova@mudbenesov.cz.

DOMU(DU)

28/11—30/1/2020

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi 10:00 - 12:00 16/1 30/1

Dopolední hodiny sudých čtvrtků věnujeme těm nejlepším rodičům – VÁM!
Přijďte se v doprovodu svých předškolkových dětí odreagovat při vyrábění originálních dekorací do dětských pokojíčků. Můžete se těšit například na výrobu kolotočů nad postýlku z přírodních materiálů, různé závěsné dekorace na stěnu nebo pletení lapačů snů.

Více

Kapacita omezena, doporučujeme se přihlásit předem na telefonu 603 914 507 nebo na drexlerova@mudbenesov.cz.
vstupné: 50 Kč (výtvarné pomůcky, káva a občerstvení v ceně)

Pexeso mud

k dostání na recepci MUD, cena: 20Kč

Ilustrované pexeso hráče seznamuje se secesní budovou muzea, jeho provozem, zaměstnanci a také vybranými díly z početné sbírky volného i užitého umění. Hravou formou se dozvíte, k čemu je v muzeu kurátorka, správce depozitáře nebo třeba lektorka. Zjistíte, že umělci nemalují jen obraz a netvoří sochy, ale navrhují i věci denní potřeby jako boty, hračky nebo židle. Na kartičkách najdete i portrét mecenáše a historika umění Jiřího Šetlíka, který muzeu daroval velké množství děl, například Dámu s hranostajem od Jiřího Koláře či Doteky od Adrieny Šimotové.

Interaktivní artstěna - Good mood good MUD

V naší čítárně najdete interaktivní artstěnu, kde se dozvíte nejen něco o MUD, ale také o jiných galeriích a muzeích. Nevíte co děla kurátor a kdo je mecenáš? Nebo si chcete vyzkoušet vytvořit vlastní instalaci? Určitě se tam při návštěvě MUD na chvilku zastavte. Připravila ji pro vás Zdenka Švadlenková* a Radka Josková*.

Více

*Zdenka Švadlenková
Lektorka a pedagožka, vystudovala Pedagogickou fakultu UK, Výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy a Informační studia na FF UK.
Dlouhodobě se věnuje kurátorství a lektorování edukačních programů pro děti i dospělé. Snaží se oživovat umění a stavět vás doprostřed uměleckého dění. Je jednou ze zakladatelek neziskové organizace ARTEDU a stará se doprovodné programy v Galerii Rudolfinum.

*Radka Josková
Celoživotní ilustrátorka, občasná grafička, posláním scénografka, povoláním mimo jiné arteterapeutka a psychoterapeutka. Studovala na DAMU, Katedru scénografie a v Českých Budějovicích JU, ateliér arteterapie.
Má ráda prázdný prostor, málo věcí v kontextu, malé věci. Inspirují ji detaily v přírodě a ve světě kolem vůbec. Což je totéž. Baví ji týmová tvůrčí práce jakákoliv (v divadle, filmu, v terapii, v umění obecně).

dílna

Každá naše výstava má připravený svůj doprovodný program věnovaný nejen dětem, ale i dospělým. S edukačními listy pak můžete s dětmi procházet muzeem a dozvědět se o výstavách zajímavé věci. Speciální program je potom připraven pro školy, které si můžou rezervovat místo v našem programu.
Pro rezervaci edukačních programů volejte na číslo 603 914 507 nebo pište na email drexlerova@mudbenesov.cz